Zarządzanie wodą deszczową

Zarządzanie wodą deszczową

Obserwowane zmiany klimatyczne to m.in. wzrost intensywności opadów, a co za tym idzie rosnące zagrożenie lokalnymi podtopieniami i powodziami. Efektywne zagospodarowanie nadmiaru wód deszczowych chroni środowisko, pozwala lepiej dbać o infrastrukturę miast, a także ogranicza ryzyko dla zdrowia publicznego.

Odprowadzanie wody deszczowej z powierzchni dróg i powierzchni utwardzonych minimalizuje ryzyko podtopień oraz szkód spowodowanych przez wodę. 
Odprowadzanie wody deszczowej z powierzchni dachów minimalizuje ryzyko powstania szkód spowodowanych przez wodę deszczową. 

Odprowadzane wody deszczowe bez względu na rodzaj odbiornika powinny spełniać normy związane ze stopniem oczyszczenia. Dlatego wskazane jest stosowanie odpowiednich urządzeń podczyszczających, zarówno z osadu, jak i substancji ropopochodnych.

Zagospodarowanie wody deszczowej nie powinno odbywać się w sposób bierny a raczej z wykorzystaniem systemów umożliwiających dobranie odpowiednich rozwiązań w zakresie skutecznej regulacji przepływu wody deszczowej.
Zebrane z dachów czy innych powierzchni utwardzonych wody deszczowe powinny zostać sprawnie przesłane szczelnymi i wydajnymi systemami do urządzeń podczyszczających lub odbiorników.

Zebrane i wstępnie podczyszczone wody deszczowe mogą zostać zgromadzone w podziemnych zbiornikach, skąd albo powoli wsiąkną w otaczający grunt, albo zostaną zmagazynowane, a następnie wykorzystane, np. do podlewania zieleni.

Oferta firmy Ferrbud

obejmuje cały system rozwiązań pozwalających wykonać prawidłowo dobrany system zagospodarowania wody deszczowej:

 

  • System rur i kształtek do odprowadzenia wody deszczowej
  • Studzienki  i wpusty deszczowe,  tworzywowe i betonowe
  • Systemy drenarskie
  • Zbiorniki retencyjne naziemne i podziemne
  • Skrzynki retencyjno-rozsączające
  • Kompletne systemy zagospodarowania wody deszczowej w domu.

Zainteresowany? Napisz.
Odpowiemy na wszystkie pytania